Edsvikens tennisklubb erbjuder 3 grusbanor som är öppna under utomhussäsongen from maj t o m september. Klubben är känd för att vara en välkomnande tennisklubb och präglas av glad stämning och god sammanhållning. Alla välkomnas att delta i våra aktiviteter oavsett ålder och spelnivå.

I vårt klubbhus vackert beläget vid Edsvikens strand arrangerar vi olika sociala aktiviteter. Du som medlem är välkommen att använda klubbhuset för att kunna göra läxan, titta på TV, lyssna på musik eller bara sitta och koppla av och ta en fika eller en glass. Klubbhuset går även att hyra för privata tillställningar – välkommen att maila oss för mer information om du är intresserad.

Vårt café är öppet under säsongen och här kan du köpa smaskig fika. Öppettiderna varierar så håll utkik på vår hemsida samt på sociala media.

I Sollentuna finns ytterligare tre tennisklubbar – Sollentuna TK med inomhusbanor, Rotebro TK med utomhusbanor samt Törnskogen med en utomhusbana.

Varmt välkomna till ETK.

Styrelsen

Ordförande Patrik Widlund
widlund.patrik@gmail.com


Vice ordförande Ralph Johansson 
ralph.johansson@ymail.com


Sekreterare Jonas Stenmo 
jonas.stenmo@almega.se


Kommunikation Heli Hänninen 
helihaenninen@gmail.com


Kommunikation Filippa Revestam 
filippa.revestam@gmail.com 


Banchef Lars Nilsson 
lars_oa_nilsson@hotmail.com


Programkommitté/Klubbhus Agneta Wannerström 
wannerstromkop@hotmail.com


Tävlingsledning Susan Silverberg 
susan.silverberg@live.se


Kassör Ola Bergström 
ola@kobek.se


Medlemskontakter / Matchi Esra Norell 
esranorell@gmail.com

Kontakta oss

Edsvikens Tennisklubb
Sportvägen 35
191 43 Sollentuna

Epost: kansli@edsvikenstennis.se